Blog

Ardahan Yalnızçam Kayak Merkezi açıldı

05.02.2018

ARDAHAN (İHA) - Ardahan Yalnızçam Kayak Merkezi telesiyej hattı ve kayak pistinin açılışı geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirildi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği açılış törenine, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez, Ardahan Ak Parti Milletvekili Orhan Atalay, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Ardahan Üniv. Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber ve çok sayıda protokol üyesi katıldı.

Blog

3 BAKAN TELESİYEJDE İNCELEMELERDE BULUNDU

05.02.2018

Konuşmaların ardından Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak Yalnızçam Kayak Merkezi’nin açılış kurdelasını kesti. Daha sonra 3 bakan telesiyeje binerek incelemelerde bulundu. Özlü sözlerine şöyle devam etti: “Attığımız her temel, kurduğumuz her tesis, hayata geçirdiğimiz her proje; ülkemizi ve şehirlerimizi geleceğe taşıyan adımlardır.

Blog

BAKAN FARUK ÖZLÜ YALNIZÇAM KAYAK MERKEZİ’Nİ AÇTI

05.02.2018

Türkiye'nin Kafkaslara açılan kapısı Ardahan'a 3 kilometrelik telesiyej hattı yapıldı. Erzurum, Erzincan ve Kars Kış Turizm Koridoruna 'Kardeş' olarak gelecek Ardahan' da tesisler 20 Ocakta hizmete girecek. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile birlikte Yalnızçam Kış Turizmi Merkezi'nin ve telesiyej hattının açılışını gerçekleştirmek üzere Ardahan'a gitti.

Blog

TÜRKİYE'NİN EN MODERN TELESİYEJ HATTI

04.02.2018

Tesisin, bakanlıklarının Avrupa Birliği ile yürüttüğü Rekabetçi Sektörler Projesi çerçevesinde hayat bulduğunu belirten Özlü, şöyle konuştu: "Proje kapsamında kayak merkezine 3 kilometre uzunluğunda telesiyej hattı kuruldu. Bu hat ülkemizdeki diğer kayak merkezlerindeki hatlardan en modernidir. Yalnızçam Kayak Merkezi, kavuştuğu modern çehresiyle Türkiye'nin Doğu Anadolu'nun ve Ardahan'ın iftihar edeceği bir eser olmuştur. Attığımız her temel, kurduğumuz her tesis, hayata geçirdiğimiz her proje, ülkemizi ve şehirlerimizi geleceğe taşıyan önemli adımlardır. Ardahan dışarıya göç veren küçük bir şehir ama Ardahan ülkemizin en güzel, doğal, geleceği açık şehirlerden bir tanesidir. Tüm bu projeler Ardahan'ı cazibe merkezi haline getirecek adımlardır."

Blog

50 milyonluk proje start aldı

04.02.2018

İl merkezine 15 kilometre uzaklıkta bulunan Kayak Merkezi'nde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen 'Yalnızçam'da Turizm Altyapısını Geliştirme' projesi kapsamında 25 milyon lira kaynakla yapımı tamamlanan üç kilometrelik son sistem telesiyej hattı ve kayak pistinin açılışı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'ın katılımı ile gerçekleştirildi.

Blog

Yalnızçam Kayak Merkezi açıldı

04.02.2018

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan ise şehirlerin değerlerini gün yüzüne çıkarabilmenin ve yararlanabilir hale getirmenin önemine işaret ederek, "Bu tesisin daha modern hale getirilmesi ve misafirlerini daha iyi ağırlaması adına çok güzel proje başlatıldı. Bu tesise proje kapsamında yapılan harcamanın toplamı 50 milyon liradır. Buradaki kristal karın kalitesini dünyaya açmak, yaymak adına her şeyi yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz. Çıldır Gölü’ne tekneler getirdik, bu bölgeyi denizle buluşturduk. Sosyal tesisler var, onları da kazandırdık. Ardahan’a 2 milyar 225 milyon lira yatırım yaptık. Ardahan’da hiç bölünmüş yol yokken 90 kilometre bölünmüş yol yaptık. Ardahan’da sıcak asfalt yokken 70 kilometre sıcak asfalt yol yaptık. Bölgeyi Karadeniz’e bağlamak için Sahara Tüneli’ni çok önemsiyoruz. Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Projesi ile Kars ve Ardahan’ı, dünyayla entegre etmiş durumdayız” diye konuştu.

Blog

EN MODERN HAT

04.02.2018

Yalnızçam’daki telesiyej hattının Türkiye’deki diğer kayak merkezleri arasında en modern hat olduğuna dikkat çeken Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü de şöyle konuştu: “Burada uygulanan proje, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın Avrupa Birliği ile birlikte yürüttüğü rekabetçi sektörler programı çerçevesinde hayat bulmuştur. Proje kapsamında Yalnızçam Kayak Merkezi’nde yaklaşık 3 kilometre uzunluğunda bir telesiyej kurulmuştur. Bu hat ülkemizde ki diğer kayak merkezlerindeki hatların en modernidir. Yalnızçam Kayak Merkezi, kavuştuğu modern çevresiyle, Türkiye’nin, Doğu Anadolu’nun ve Ardahan’ın iftihar edeceği bir eser olmuştur.”

Blog

Üç Bakan Birlikte Açtı…

04.02.2018

ARDAHAN’da yapımı tamamlanan Yalnızçam Kayak Merkezi’ndeki son sistem telesiyej hattı ve kayak pistinin açılışı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın katıldığı törenle yapıldı. İl merkezine 15 kilometre uzaklıkta bulunan Kayak Merkezi’nde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen ‘Yalnızçam’da Turizm Altyapısını Geliştirme’ projesi kapsamında 25 milyon TL kaynakla yapımı tamamlanan üç kilometrelik son sistem telesiyej hattı ve kayak pistinin açılışı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın katılımı ile gerçekleştirildi. Kars’tan karayolu ile Ardahan’a gelen bakanlar, Yalnızçam Kayak Merkezi’nde atlı kızaklarla karşılandı.

Blog

Yalnızçam Kayak Merkezi'ne Muhteşem Açılış

04.02.2018

Ardahan’da yapımı tamamlanan Yalnızçam Kayak Merkezi’ndeki son sistem telesiyej hattı ve kayak pistinin açılışı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın katıldığı törenle yapıldı. Açılışını gerçekleştirmek üzere Ardahan’a gelen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, kayak merkezinin girişinde karşılamanın ardından atlı kızaklara binerek törenin yapılacağı alana geldi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan açılış programında, Kafkas Halk Oyunları ekibi gösteri sundu.

Blog

Yalnızçam Kayak Merkezi'ne Muhteşem Açılış

04.02.2018

Bölgede ayrıca, futbol takımlarının kamp ve antrenman yapabilecekleri bir sentetik çim saha yapıldı, imar planında öngörülen 5 pistten üçü faaliyete geçirildi. Bu pistlerden birincisi 650 metre olup, saatte 800 kişi, ikinci pistimiz, 1450 metre olup saatte 800 kişi taşıma kapasitesine sahip teleski hatlarıdır. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz üçüncü pistimiz ise 4 bin metre uzunluğunda, son teknoloji ile yapılmış 3 bin metrelik ve saatte 806 kişi taşıma kapasitesine sahip telesiyej hattıdır. Bölgenin yapılan imar planında tesis ve işletmelerin yapılabilmesi için 21 parsel oluşturulmuştur. 5 parsel turistik tesis ve otel yapılması için, bir parselde ticari alan yapılması için ayrılmıştır. Buradan, iş adamlarımızı, yatırımcılarımızı bu parsellerde tesis yapmaya davet ediyoruz. Bugüne kadar amatör kayak severlere hizmet eden kayak merkezimiz, yeni açılan telesiyej hattı ve 4 bin metrelik pisti ile artık profesyonel kayak severlerde hizmet verebilecektir. Ayrıca, kayak merkezimizde kayak öğrenmek isteyenlere her gün Gençlik ve Spor Müdürlüğümüzün öğreticileri ile gönüllü hocalarımız tarafından ücretsiz eğitim verilmektedir.

Blog

Yalnızçam telesiyej hattı ve kayak pistine 3 bakanlı açılış

03.02.2018

Deniz BAŞLI-Dinçer AKTEMUR/ARDAHAN, (DHA)- ARDAHAN’da yapımı tamamlanan Yalnızçam Kayak Merkezi’ndeki son sistem telesiyej hattı ve kayak pistinin açılışı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın katıldığı törenle yapıldı. İl merkezine 15 kilometre uzaklıkta bulunan Kayak Merkezi’nde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen 'Yalnızçam’da Turizm Altyapısını Geliştirme' projesi kapsamında 25 milyon TL kaynakla yapımı tamamlanan üç kilometrelik son sistem telesiyej hattı ve kayak pistinin açılışı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın katılımı ile gerçekleştirildi. Kars’tan karayolu ile Ardahan’a gelen bakanlar, Yalnızçam Kayak Merkezi'nde atlı kızaklarla karşılandı. Atlı kızaklara binerek açılış alanına geçen bakanlar, burada toplanan kalabalığı selamladı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kayak Merkezi’ndeki karın kristal kar özelliği taşıdığına vurgu yaptı.

Blog

"Yalnızçam" Kafkasların Gözdesi Olmaya Aday

02.02.2018

Türkiye'nin en modern telesiyej projesi olma özelliğini taşıyan hattı kullanacak turistler, özellikle üstü kapalı telesiyej ile 2 bin 550 rakımlı dağın zirvesine çıkıp manzaranın tadını çıkarabilecek. Tepeden kayak yaparak dağın eteğine inecek kayak tutkunları, sarıçam ormanları arasındaki muhteşem pistleri kullanarak bu zevki yaşayacak. Kayak merkezinde açılış öncesi son kontrolleri yapan Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ardahan'a Türkiye'de örnek ve modern bir tesis kazandırmanın mutluluğu içinde olduklarını dile getirdi. - "Bütün Türkiye'yi ve Kafkasları buraya davet edeceğiz" Vali Bilmez, 3 Şubat'ın kentin turizmi için tarihi bir gün olacağını belirterek, Yalnızçam'daki telesiyej hattının bakanlar Bak, Özlü ve Arslan'ın yanı sıra çok sayıda davetlinin katılımıyla açılacağını anlattı.

Blog

Ardahan Yalnızçam'da Kış Turizmi Altyapısını Geliştirme Projesi Tanıtıldı

25.01.2018

Yalnızçam Kayak Merkezi'nin bugünkü seviyeye gelebilmesi için yaklaşık 50 milyon lira harcama yapıldığını açıklayan Vali Mehmet Emin Bilmez bölgenin imar planının ve tüm alt yapı çalışmalarının tamamlandığını açıkladı. Vali Bilmez şunları söyledi. "Bölgenin toplam alanı 2 bin 500 dönüm. Kamu birimleri için gerekli olan alanlar belirlendi ve bunun yanında turizmciler için ihtiyaç duyulan parseller hazırlandı. En küçük parselimiz 5 bin, en büyüğü de 40 bin olarak hazırlandı. Böylesine önemli bir potansiyeli olan kayak merkezimize işadamlarımızın girişimlerini bekliyoruz. Biz bize düşen ne varsa her şeyi yaptık, bundan sonra burayı canlandırmak siz işadamlarımızın görevi. Biri 1450 metre diğeri 650 metre uzunluğunda iki tesisimiz vardı. Sonrasında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın öncülüğünde, AB desteğiyle şimdi 3 bin metrelik, modern bir hat yapıldı. Test dönemi de sona erdi ve fiilen kullanımına başladık. Bundan sonra tüm kayak severleri şehrimize bekliyoruz. Ama özellikle Ardahanlı işadamlarımıza yatırıma bekliyoruz."

Blog

Ardahan Yalnızçam’da Kış Turizmi Altyapısını Geliştirme Projesi tanıtıldı

25.01.2018

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında Ardahan Valiliği İl Özel İdaresi tarafından başlatılan "Ardahan Yalnızçam'da Kış Turizmi Altyapısını Geliştirme Projesi" Ankara'da tanıtıldı. Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez, kayak merkezi için şimdiye kadar 50 milyon lira harcama yapıldığını açıkladı ve işadamlarını yatırıma davet etti. Türkiye'nin Kafkaslara açılan kapısı Ardahan'da Yalnızçam Dağı'na 3 kilometre uzunluğunda telesiyej yapıldı. "Kış Turizmi Altyapısını Geliştirme Projesi" kapsamında gerçekleştirilen çalışmayla cazibe merkezi haline gelecek olan kent, başta iç pazar olmak üzere sınır ötesinden de çok sayıda turist ağırlamayı hedefliyor. Yılın 12 ayı turizm potansiyeliyle dikkat çeken bölgede 2007 yılında başlatılan çalışmalarla alt yapısı tamamlanan Yalnızçam Kayak Merkezi için hazırlanan "Kış Turizmi Altyapısını Geliştirme Projesi'nin tanıtımı Ankara Grand Hotel'de yapıldı.

Blog

ANKARA´DA YANLIZÇAM LANSMANI

25.01.2018

Ardahan´da ki Yalnızçam Uğurludağ Kayak Merkezi´nde uygulanan “Kış Turizmi Altyapısını Geliştirme Projesi” kapsamında yapımı tamamlanarak faaliyete başlayan ve 3 Şubat´ta resmi açılışı gerçekleştirilecek olan Türkiye´nin en modern ve en uzun telesiyej hattının tanıtımı için Ankara´da program düzenlendi. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı´nın yürüttüğü proje kapsamında inşası tamamlanarak açılış hazırlıkları yapılan telesiyej hattı ve kayak pistinin tanıtımı için düzenlenen programa, Valimiz Mehmet Emin Bilmez, Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, AB Delegasyonu, ARÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber, Ardahan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Anıl Aksel, belediye başkanları, bürokratlar, STK ve Siyasi Parti ve Oda temsilcileri, Ardahanlı Federasyon ve Derneklerin yöneticileri, sektör temsilcileri, yatırımcılar ve davetliler katıldı.

Blog

Bölgenin cazibe merkezi olacağız

25.01.2018

AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay ise konuşmasında kentin yakın bir zamanda bölgenin cazibe merkezi haline geleceğini söyledi. Atalay, “Rüyamız, ete kemiğe büründü ve bir gerçeğe dönüştü. 93 Harbi’nden bu yana ötesine yol gitmeyen, uzun yıllar ötesini görmediğimiz bir bölgemiz vardı bizim. Artık istiyoruz ki insanımız, iş için, aş için memleketini terk etmesin. Bugün ötesine yolların uzandığı bir Ardahan’ımız var. Yollarımız açılıyor, tünellerimiz yapılıyor. Bakü, Tiflis, Kars Demiryolu gibi bir avantajımız var. Karadeniz’e ulaşacağımız Sahana tüneli de tamamlandığında Ardahan bölgenin cazibe merkezlerinden biri olacak. Bu proje sayesinde turist anlamında sınır ötesine erişimimiz çok daha kolay olacak” diye konuştu.

Blog

50 Milyon Harcadık Yatırım Yapın

25.01.2018

Ardahan Yalnızçam’da Kış Turizmi Altyapısını Geliştirme Projesi’nin tanıtımı Ankara’da yapıldı. Vali Mehmet Emin Bilmez, işadamlarına çağrıda bulunarak, “Kayak merkezini bu hale getirmek için 50 milyon lira harcadık. Sıra sizde, gelin yatırım yapın” dedi. Onur SAĞSÖZ / ERZURUM Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında Ardahan Valiliği İl Özel İdaresi tarafından başlattığı ‘Ardahan Yalnızçam’da Kış Turizmi Altyapısını Geliştirme Projesi’ Ankara’da tanıtıldı.

Blog

Koridora Kardeş Geliyor

21.01.2018

Türkiye'nin Kafkaslara açılan kapısı Ardahan'a 3 kilometrelik telesiyej hattı yapıldı. Erzurum, Erzincan ve Kars Kış Turizm Koridoruna 'Kardeş' olarak gelecek Ardahan' da tesisler 20 Ocakta hizmete girecek.

Blog

Beyaz Ve Yeşili Bir Arada Görmenin Adresi: Yalnızçam

21.01.2018

GÜNAY NUH - Türkiye'nin en küçük ili olan Ardahan, Yalnızçam Dağı'ndaki kayak merkezinde yapımı tamamlanan 6,2 milyon avroluk telesiyej hattının açılışı ile turizmde atak yapacak. Doğu Anadolu ve Karadeniz bölgeleri ile Kafkasya arasında yer alan, nüfus olarak ülkenin en küçük ili konumundaki Ardahan'ın sınırları içinde bulunan Yalnızçam Dağı, yemyeşil doğası ve kış aylarında karla kaplanmasıyla ayrı bir güzelliğe bürünüyor.

Blog

Beyaz Ve Yeşili Bir Arada Görmenin Adresi: Yalnızçam

21.01.2018

Yalnızçam Dağı'ndaki kayak merkezinde yapımı tamamlanan 6,2 milyon avroluk telesiyej hattının açılışıyla Türkiye'nin en küçük ili Ardahan, turizmde atak yapacakArdahan Valisi Bilmez:"Yeni pistimiz ve telesiyej hattımızla artık kayakseverleri, beyazı ve yeşili sevenleri Yalnızçam'a bekliyoruz"

Blog

Koridora Kardeş Geliyor

20 ARALIK 2017

Türkiye'nin Kafkaslara açılan kapısı Ardahan'a 3 kilometrelik telesiyej hattı yapıldı. Erzurum, Erzincan ve Kars Kış Turizm Koridoruna 'Kardeş' olarak gelecek Ardahan' da tesisler 20 Ocakta hizmete girecek.

Blog

Ardahan'a DEV Yatırım

15 ARALIK 2017

"Bu noktada Ardahan Valiliği ve İl Özel idaresi çok büyük bir gayret gösteriyor. Alt yapısı tamamen hazır hale getirilmiş kayak merkezinde oteller için tahsisli araziler hazırlanmış durumda. Önemli bir potansiyele sahip olan bu merkezin yatırımcılar tarafından keşfedilmesi için bizde elimizden geleni yapacağız."

Blog

Doğuda EMITT hazırlığı!

9 ARALIK 2017

"Her ne kadar projenin adı 'Kış Turizmi Altyapısını Geliştirme Projesi' olsa da bizim amacımız Ardahan'da dağ sporları merkezi oluşturup turizmi 12 aya yayabilmek. Öyle ki Yalnızçam sadece kışın değil yazın da dağ bisikleti, golf sahası ve trekking için çok elverişli. Çıldır Gölü'ne çok yakın olması ve bölgenin kültürel zenginliği de büyük bir avantaj. "

Blog

Teleski ve Telesiyej Hattı

2 EYLÜL 2017

Genel Sekreterimiz Sayın Anıl AKSEL, Ardahan Valisi Sayın Mehmet Emin BİLMEZ'e ve Ardahan Milletvekili Sayın Orhan ATALAY'a telesiyej inşaat süreci hakkında bilgi vermiştir.

Blog

ARDAHAN SKI DE KIZAKLI MOTOR

3 EKİM 2017

Ardahan Uğurludağ'a konumlanan Yalnızçam Kış Turzimi Merkezi, yenilenen ve geliştirilen konsepti ile misafirlerini bekliyor. Yeni telesiyej hatları ile birlikte 2017 de başlayacak olan Motorlu Kızak turlarını çok seveceksiniz.

Blog

ÇILDIR GÖLÜ'NDE ATLI KIZAK

15 EKİM 2017

Çıldır Gölü'nde yapılan yılın Şubat aylarına denk gelen Çıldır Gölü Festivalinde Atlı Kızak keyfini yaşayın...

Bu yıl hayata geçecek yeni konsept ile beraber ziyaretçilere Çıldır Gölü turları da sunulacak.

Blog

Yaz Aylarında Bisiklet Turları

19 EKİM 2017

Ardahan Yalnızçam da, sadece Kış aylarında değil, yaz aylarında da keyifli etkinliklerle doğanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Blog

Yenileniyoruz

28 EKİM 2017

2017 kışına hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Yeni telesiyej ve teleski hatları bu yıl ziyaretçilerimize sunulacak.

Blog

ÇILDIR GÖLÜ FeSTİVALİ

4 KASIM 2017

Çıldır Gölü Kar ve Buz Festivali Doğu Anadolu Bölgesinde gerçekleştirilen ilginç festivallerden biridir. Serhat şehrimiz Ardahan’ın şirin İlçesi Çıldır, yaz aylarında düzenlenen Çıldır Göl ve Kültür Şenliğinin yanında bir de böyle değişik bir festivale de ev sahipliği yapmanın her yıl mutluluğunu yaşamaktadır.

Blog

Çıldır Gölü'nde Nezih bir mekan

13 KASIM 2017

Çıldır Gölü kenarına konumlanmış nezih bir balıkçı. Atalay'ın Yeri... Ardahan'a gelenlerin uğramadan geçemeyeceği, Çıldır Gölü'nün sarı balığı ile nefis bir lezzet. uğramadan gitmeyin diyebileceğimiz bir mekan...

Blog

YALNIZÇAM OTEL

22 KASIM 2017

Yalnızçam Otel 73 Yatak kapasiteli, 36 oda ile yeni yıla hazır ve müşterilerini sıcak bir karşılamayla bekliyor.

Ardahan Ski - Kayak Merkezi

Yaz ve kış mevsimlerinde doğal güzelliğini koruyan ormanlar ve göller ile her mevsim keyifli anlar yaşayabilirsiniz. Yalnızçam’da kış mevsiminde kayak, doğa yürüyüşü, kızak, motorlu kızak gibi etkinliklerle doğanın içinde tatilin keyfini yaşayın. Doğu Anadolunun ikinci büyük gölü olan Çıldır Gölü’nde yaz mevsiminde yeşil ile mavinin birleşimi yanında spor etkinlikleri yapabilir, balık tutabilir, tarihi yerleri gezebilirsiniz. Çıldır Gölü kış mevsiminde üzerini kapatıp size büyük bir düzlük bırakır. Şubat aylarında Çıldır Gölü festivaline gelip Atlı kızak keyfini yaşayıp, Türk kültürü öğesi cirit oyunları ve güreş oyunlarını izleyebilirsiniz.

Bu websitesi Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti mali işbirliği çerçevesinde finanse edilen ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında yapılmıştır.

  • avrupabirliğilogo